ЗА СТОЛОМ З БОГОМ І ЛЮДЬМИ: ЇЖА В АНТРОПОЛОГІЇ ТА РЕЛІГІЇ (огляд)
DOI:
https://doi.org/10.31865/2520-68422%20(14)2021242263Анотація
Анотація. Стаття присвячена дослідженню поглядів італійських мислителів на їжу та її роль у культурі та релігії від первісних вірувань до іудаїзму та християнства. Їжа розглядається як засіб людської ідентичності та соціального становлення, а також зміцнення зв’язків між народами та культурами, між людьми та Богом.
Автори досліджують процес трансформації сприйняття їжі з найдавніших часів до наших днів, досліджують трансформації ритуалів, пов'язаних із трапезою, на різних етапах історичного розвитку, в різних культурах та релігіях.
У статті розглядалися ритуали та традиції, пов’язані з їжею; автори досліджують та розкривають їх сутність, символічне та релігійне значення, вплив на соціальний та культурний розвиток. Слід наголосити, що вчені підкреслюють необхідність переглянути погляди, що культивуються століттями, переосмислити широке протиставлення матеріального та духовного, тіла та людської душі. Вони підкреслюють, що їжа необхідна як для фізичного, так і для духовного розвитку людини.
Ключові слова: антропологія; Бог; вино; Євхаристія; іудаїзм; їжа; релігія; теологія; хліб; християнство.